kadra
mgr Maciej Więtczak
mgr Maciej Więtczak FIZJOTERAPEUTA

Fizjoterapeuta pracujący czynnie w zawodzie od ponad 10 lat. Magister fizjoterapii. Absolwent Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie na kierunku fizjoterapia. Instruktor odnowy biologicznej, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej (PTMM).

Uczestnik wielu kursów i szkoleń poświęconych zagadnieniom medycznym m.in. Ackermann Struktur alle Osteopathie und Sanfte Chiropraktik, suche igłowanie, praca na taśmach powięziowych według koncepcji Anatomy Trains, terapia wisceralna, Zoga Multidimensional Movement.

W pracy z pacjentem skupia się na wyeliminowaniu przyczyny dolegliwości bólowych, do terapii manualnej dołącza elementy zogi terapeutycznej. Promuje działania profilaktyczne i prozdrowotne.
Główne metody pracy z pacjentem to:

Metoda dr. Ackermanna – osteopatia strukturalna i chiropraktyka kręgosłupa i stawów obwodowych, jedna z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego stawów kręgosłupa, cechująca się szybką i celową diagnostyką, precyzyjne i dokładne postępowanie terapeutyczne nakierowane na schorzenie pacjenta.

Metoda znajduje zastosowanie w: dolegliwościach bólowych pochodzenia kręgosłupowego, bólach głowy, szyi i kończyn pochodzenia kręgosłupowego, przepuklin krążka międzykręgowego, rwie kulszowej, udowej, ramiennej, bólach w obrębie miednicy.

Anatomy Trains (Integracja strukturalna KMI, Kinesis Myofascial Integration) to naukowo udokumentowana metoda, która łączy w sobie techniki manualnej i ruchowej pracy na tkankach miękkich. Jest dostosowana do indywidualnych problemów pacjenta. Manipulacje lub mobilizacje powięzi mają na celu uwolnienie i rozluźnienie tkanek miękkich, nawet w miejscach odległych od tych, gdzie odczuwamy ból. Dlatego efektem terapii powięziowej jest poprawa struktury całego ciała pacjenta, ponieważ miejscowe wady budowy ciała, urazy czy przeciążenia niosą zazwyczaj za sobą niekorzystne efekty w innych rejonach narządu ruchu lub globalne zaburzenia postawy ciała.