kadra
dr Maria Kulińska
dr Maria Kulińska REFLEKSOLOG

Członkini, absolwentka i uczestniczka wielu kursów, konferencji i szkoleń Polskiego Instytutu Refleksologii oraz Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia w zakresie masażu i pracy z refleksami na całym ciele, muzykoterapii. Uczestniczyła także w zagranicznych szkoleniach dotyczących ośrodkowego układu nerwowego organizowanych przez Manzanares Method of Reflexology Academy.

Doktorantka w dziedzinie antropologii, automatyki i przetwarzania sygnałów. Doktorat łączyła pomiędzy trzema uniwersytetami: University of Boras w Szwecji, Lille University we Francji oraz Soochow University w Chinach. Tam też równocześnie pogłębiała swoją wiedzę o medycynie naturalnej i refleksologii. Nieustannie poszerza swoje kwalifikacje i rozwija zainteresowania w zakresie terapii naturalnych.

W pracy z pacjentem wykorzystuje aromaterapię oraz terapię kamertonami. Zwraca uwagę zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną, ponieważ na zdrowie pacjenta mają wpływ nie tylko widoczne czynniki zewnętrzne. Terapię dobiera indywidualnie poprzez szczegółowy wywiad oraz rozmowę z pacjentem. Ceni sobie otwartość i gotowość do zmian, które w sposób bezpieczny dla zdrowia podwyższą jakość życia pacjenta. Charakteryzuje ją empatia i spokój, co doceniają i podkreślają pacjenci Centrum Medycznego StillMed.